Kauden 2019-2020 kilpailut
20.-22.9.2019 Aktia Trophy, Myyrmäen jäähalli,Vantaa, EVT | Minit, Silmut A-C, Debyt, Noviisit, SM-noviisit, Alue- juniorit, seniorit
|
SM-noviisi Aino
| Tulokset: SP 24,09+ FS 47,70 = 71,79 15. /20 |
27.-29.9.2019 HTL Cup, Hämeenlinna, HTL | Cubs, Taitajat, Silmut A+B, Debyt A+C, Noviisit A+B, Juniorit B+C, Seniorit B |
Sohvi Aada Jenni Aino | Sohvi 10./19 EM: Erinomainen viimeistely Aada 15./17 Jenni 4./12 Aino 18./20 SP 25,94 |
19.-20.10.2019 SM-Noviisien ja Debytanttien L2 1.LK, Savonlinna, SaTu | SM-noviisi: Aino Debytantit |
Aino | SP 23,11+ FS 45,50 = 68,61 15. / |
26.10.2019 Halloween Skate RTL, Riihimäki | Minit, Silmut B ja C, Aluedebyt, Aluenoviisit, Taitajat |
Enni , Sohvi Mia, Aada Jenni Hilma, Milene, Monika, Sera | Minit: Sohvi 10. /31, Enni 22. EM Hyvä musiikkiin luistelu. B-Silmut 2008: Mia 3. /24 B-silmut 2009:Aada 24./27 Aluedebyt: Jenni 1./12 Aluenoviisit: Hilma 1./14 Monika 2., Milene 3., Sera 5. EM Monipuolinen ja sujuva askelsarja |
27.10.2019 Tähtisarjojen kutsukilpailu ja Kaakkoisen alueen 1. aluekilpailu, Mikkeli, MTL | Tintit, Minit, B-silmut, Aluenoviisit, Aluedebytantit, Aluejuniorit ja Taitajat |
Crista Sohvi, Enni Sera, Milene | Tintit: Crista Minit: Enni 10./17 Aluenoviisit: Sera 2./ 6, Milene 3.
|
2.11.2019 Hämeen alueen Syyskilpailu B-silmuille ja Aluesarjoille, Heinola, HeiTa | B-silmut, aluesilmut, aluedebyt, aluenoviisit | Aada, Mia Jenni | B-silmut: Mia 1. , Aada 25./32 Aluedebytantit: Jenni 4. /8 |
3.11.2019 Hämeen alueen Syyskilpailu Tinteille, Mineille ja Taitajille, Ylöjärvi, UpTL | Tintit Minit Taitajat |
Crista Sohvi | Titnti 2011 : Crista /19 Minit: Sohvi 5. / 17 EM Pirtsakka esitys |
7.-8.11.2019 Syyspiruetit-kutsukilpailu Joensuu, JoKa | SM-noviisit, debytantit, A-silmut |
| Ei osallistuta |
16.11.2019 Hämeen alueen Syyskilpailu A-silmuille ja Alue- junioreille, Heinola, Heita | Laura | Aluejuniori: Laura FS 23,47 10. /14 | |
16.-17.11.2019 Juniorien ja Seniorien L2 1. LK sekä Noviisien kutsukilpailu, Heinola, Heita | Noviisit | Hilma, Milene, Monika, Sera Matilda | Noviisit 2007:Hilma 1., Monika 3., Milene 15., Sera 16./19 Juniorit: Matilda SP 20,28 + FS 45,76 = 66,04 33./34 |
23.-24.11.2019 IC Santa Claus, Tampere Varala-Tam | Ei osallistuttu | ||
30.11.-1.12.2019 SM-noviisien ja debytanttien L2 2. LK, Kuopio, KuLS | Aino | wd | |
30.11.-1.12.2019 ISU-sarjojen kutsukilpailu, Kuopio, KuLS | Noviisit, Juniorit | Monika, MIlene Matilda | Noviisit: Monika 6. , Milene 9. /14 Juniorit: Matilda SP 25,54+FS 46,14 = 71,68 10. /13 |
7.12.2019 Tähtisarjojen kutsukilpailu, Hamina, HaTaL | Crista Enni Mia, Aada Jenni Laura | Tintit: Crista EM Hieno Lutz Minit: Enni 12. /21 EM Hyvä Axel-hyppy B-silmut: Mia 2., Aada 13. /13 Aluedebyt: Jenni 3. /6 Aluejuniori 1. /3 | |
29.12.2019 Elvari Trophy improvisaatiotapahtuma, Nummelan jäähalli, VTL | Sarjat: 2007 ->, 2008-09, 2010-11, 2012 syntyneet ja nuoremmat | Crista, Milene | |
4.-6.1.2020 Crystal Cup kutsukilpailu, Mikkeli, ML | Enni, Sohvi Aada, Mia Jenni Sera wd Monika Laura wd | Cubs 2010: Sohvi 6., Enni 16. /31 Sprinngs B 2008: Mia 1. /13 Springs B 2009: Aada 14. /26 Debs B: Jenni 3. /9 Debs A: Monika 16. /28 | |
11.-12.1.2020 Juniorien ja Seniorien L2 2.LK sekä Noviisien kutsukilpailu, Kouvola, KKJT | Matilda wd Milene Sera | Noviisit: Milene 14., Sera 16. /17 | |
25.-26.1.2020 SM-noviisien ja Debytanttien 3.VK, Tampere, Koovee | Luistelijoita valitaan 60/sarja | ||
25.1.2020 Hämeen alueen Kevätkilpailu Silmuille ja Aluesarjoille, Riihimäki, RTL | Mia, Aada Jenni Sini Laura | B-silmut: Mia 2., Aada 31. /33 Aluedebyt: Jenni 3. /6 Aluejuniorit: Laura 7. /14 Sini wd
| |
1.-2.2.2020 IC Silver Skate, Kuopio, KuTa | Hilma, Sera | Novice B: Hilma 2., Sera 9. /18 | |
2.2.2020 Tähtisarjojen kutsukilpailu, Lappeenranta, LRL | Crista Sohvi Jenni Mia, Aada Rosalia, Sini
| Tintit 2011: Crista /16 Minit 2010: Sohvi 6. /23 Aluedebyt: Jenni 3. /6 B-silmut: Mia 1., Aada 16. /21 Aluenoviisit: Rosalia 2. /7 Sini wd
| |
8.2.2019 Kutsukilpailu A-silmuille, Debytanteille, Noviiseille, SM-noviiseille (LO) ja Junioreille (VO), Hämeenlinna, HTL |
Hilma, Milene,Sera Monika Matilda | Noviisit: Hilma 3., Sera 13., Milene 15. /18 Debytantit: Monika 13. /13 Juniorit: Matilda 9. /10 | |
9.2.2020 Hämeen alueen Kevätkilpailu Tinteille, Mineille ja Taitajille, Hämeenlinna, HTL
| Crista Enni, Sohvi
| Tintit: Crista 3. /16 Minit: Sohvi 6., Enni 14. /24 | |
15.2.2020 Hämeen alueen ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut, B-silmujen ja Aluejunioreiden Aluefinaali, A-silmujen Megafinaali, Tampere, TapTL | Aluemestaruudet: Juniorit, Noviisit ja Debytantit | B-silmut: Mia 1. /21 Noviisit: Hilma 1., Milene 9., Sera 13. /21 Debytantit: Monika 15. /15 Juniorit: Matilda 8. /11
| |
22.2.2020 Hämeenalueen Aluenoviisien, -debyjen ja -silmujen Aluefinaali, Riihimäki, RTL | Jenni
| Aluefinaali: Aluedebyt Jennu 11. /16 | |
22.-23.2.2020 IC Easter Skate, Riihimäki RTL | Enni Aada, Mia, Hilma | Cubs 2010 II: Enni 13. /22 Springs B 2009: Aada 18./24 Springs B 2008: Mia 1. /24 Novice B: Hilma 1. /18 | |
6.-7.3.2020 Noviisien hopea- ja kultafinaali, Helsinki HTK | KF Hilma HF Monika | Kultafinaali Hilma 12./ 28 Hopeafinaali Monika 27./ 27 | |
7.-8.3.2020 Kutsukilpailu, Mäntsälä MJT | Seela, Essi, Rosalia, Laura, Helmi Monika | Taitajat axelilla: Seela 20./20, Essi wd Aluenoviisit: Rosalia 1./5 Aluejuniorit: Helmi 4., Laura 6. /7 Debytantit: Monika 3. /4 | |
14.-15.3.2020 SM 2020 SM-noviisit, Debytanttien KF, Lahti, LTL | |||
21.-22.3.2020 Spring Carnival kutsukilpailu, Vantaa EVT | Ilmoitettu: Essi, Seela | PERUTTU |